Babamasszázs oktatás 


2022. szeptemberében elvégeztem a Babamasszázs-oktatói továbbképzést, mellyel kiegészítem már meglévő szakirányú végzettségeimet.

Szeretném segíteni a szülő és gyermeke közötti kapcsolódást, a minőségi időtöltést pici baba esetében, valamint a hasfájás egyik lehetséges kezelési módját a szülő kezébe adom. Sok gyakorlatias, mozgásfejlődéssel kapcsolatos tanáccsal is ellátom a hozzám forduló szülőket, hisz elsősorban mozgásfejlesztéssel foglalkozom. A masszázs betanítása közben az babát érintő aktuális problémákat is meg tudjuk beszélni, melyek szakterületemen belül vannak, ilyen pl.: mozgásfejlődésbeli eltérés, szoptatási probléma, reflexek okozta gond, idegrendszeri éretlenség.

Baba FDM


Mi az a baba FDM?

A kötőszövetben létrejött eltérések kezelésére szolgáló módszer, melyet Stephen Typaldos fejlesztett ki. Az imzokban, inakban,  az izmokat körülvevő pólyákban , a bőr és az izom közötti hártyákban létrejövő elváltozásokat nevezzük disztorziónak és ezek helyreállítására alkalmazzuk a FASCIA ( kötőszövet) DISZTORZIÓS MODELLT. Csecsemők, kisbabák esetén ilyen eltérést okozhat a pocakban eltöltött idő alatt, hogy téraránytalanság van, emiatt nem tud eleget mozogni a magzat, ha sokáig csak egy irányban fekszik, azaz C-alakban tölti idejét a születéséig. Az is okozhat problémát ha elhúzódik a vajúdás, vagy a kitolási szakasz, használni kellett fogót vagy vákuumot, nyomták a hasat, a magzatra tekeredett a köldökzsinór, császármetszéssel született...későbbiekben eltérés a mozgásfejlődésben. Ennek a módszernek is megvan a saját vizsgálati metódusa ( tapintás, speciális tesztek ), mellyel a terapeuta megállapítja, hogy hol van eltérés a kötőszövetben majd a megfelelő technikákkal elérjük a fiziológiás kötőszöveti állapotot.

Craniosacralis kezelés ( kranioszakrális kezelés)

Nagyon lágy módszer, mellyel a szervezet öngyógyító folyamatait indítjuk be. Babáknál, és felnőtteknél is alkalmazzuk. Az elnevezés nem egy spiri-új hullámos név, hanem a CRANIO és a SACRUM latin szavakból ered. Tudományosan igazolt módszer, mely során bizonyítást nyert, hogy a koponyát ( cranum ) és a keresztcsontot ( sacrum ) összekötő hártyarendszer és az ebben áramló gerincvelő folyadék reagál minden behatásra ami életünk ( méhen belül is ) során ér minket, mint egy holisztikus memória megőrzi ezeket. Ez a behatás lehet fizikai vagy lelki , a rendszerben mindenképp nyoma marad.

Kisbabáknál nagyon erőteljes elváltozást okozhat egy traumatizált szülés élmény, ugyanúgy ahogy az édesanya szervzetében is lesz ennek következménye. Ilyen esetben nagyon fontos mindkettejüket kezelni. Erre a hatalmas traumára a szervezet idegrendszere az üss vagy fuss üzemmódba kapcsol és akár okozhat egy feszes izomtónus eltolódást, egy sokáig aktívan maradó Moró-reflexet...